premedytacje podcast

PP012 – premedytacje o książce „Nie czyń zła” i aplikacji ClubHouse (#short)

To pierwszy odcinek Premedytacji w nowej formule #short. Co to oznacza? Przede wszystkim – krótsze podcasty, bardziej skondensowane pod względem treści, a także – bardziej dynamiczne. To nie znaczy, że rezygnujemy z długich form, ale będziemy je sobie – i wam – dawkować. Dzięki temu będą smakować lepiej 🙂

To nie koniec zmian. Kolejne zapowiadamy w tym odcinku Premedytacje Podcast – już niebawem w podcaście pojawią się nowe formaty, a także goście.

Co znalazło się w tym odcinku Premedytacji? Tym razem recenzujemy książkę „Nie czyń zła” autorstwa Rany Foroohar, dziennikarki „Financial Timesa”, wydaną w Polsce przez wydawnictwo Poltext. To bardzo wnikliwa i surowa zarazem analiza zmian, które zaszły w świecie „Big Tech”. Niegdyś szefowie Google’a szermowali hasłem „Nie czyń zła”, miało ono stanowić zapowiedź pozytywnych zmian, które niesie światu technologia. Co zostało z tych obietnic dwadzieścia lat później? Rana Foroohar stawia bardzo surową diagnozę – niewiele. Zamiast dążenia do poprawiania świata mamy chciwość, pychę i dążenie do monopolu.

W tym odcinku Premedytacji zastanawiamy się też nad tym, jak będzie się rozwijać nowa „gorąca” aplikacja ClubHouse, głosowa alternatywa dla serwisów społecznościowych, oferująca możliwość… rozmowy z innymi użytkownikami. Czy to okazja do zasadniczej zmiany w świecie social mediów czy chwilowa moda, która przeminie? Ponadto Przemek rozdziela social media Zachodu od socmediów chińskich i rosyjskich, zaś Andrzej usilnie broni się przed korzystaniem z iPhone’a i nowego medium audio. Tak w skrócie wygląda nasz nowy podcast w wersji short – 2,5x krótszy od dotychczasowej średniej 🙂 Zapraszamy!

  1. 21 lutego 2021 - Odpowiedz

    […] Obiecywaliśmy zmiany i dotrzymaliśmy słowa – w tym odcinku Premedytacje Podcast po raz pierwszy mamy gościa. Ponieważ to pierwszy wywiad w naszym podcaście, długo rozważaliśmy, kto powinien być pierwszym rozmówcą. Wybór padł na Karola Stryję. Dlaczego? […]