premedytacje podcast

PP014 – Karol Stryja o technologiach głosowych, przyszłości asystentów głosowych i o inicjatywie #Voicelunch

Rozmawiamy z Karolem Stryją, twórcą inicjatywy #Voicelunch, ekspertem w dziedzinie technologii głosowych

Obiecywaliśmy zmiany i dotrzymaliśmy słowa – w tym odcinku Premedytacje Podcast po raz pierwszy mamy gościa. Ponieważ to pierwszy wywiad w naszym podcaście, długo rozważaliśmy, kto powinien być pierwszym rozmówcą. Wybór padł na Karola Stryję. Dlaczego?

Karol to propagator technologii głosowych w Polsce, od kilku lat współtworzy aplikacje na smart speakery – a także niestrudzenie głosi dobrą nowinę, przekonując, że „przyszłość należy do głosu”, a już niebawem interfejs głosowy stanie się narzędziem pierwszego wyboru dla użytkowników internetu na całym świecie.

Jak rozwija się rynek asystentów głosowych na świecie i jak na tym tle wypada Polska? Jak technologie voice zmieniają e-commerce – i jak zmienią rynek mediów? Czy wydawcom na rynku mediów voice jest do czegoś w ogóle potrzebny? Jak wyglądają modele biznesowe głównych graczy na rynku voice? Z jakiego powodu Microsoft nie włącza się do walki o rynek asystentów głosowych, którą toczą Apple, Amazon i Google? Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa dotyczące korzystania z asystentów głosowych i przechowywania naszych danych głosowych?

Tematów do dyskusji w tym odcinku Premedytacji zdecydowanie nam nie brakowało, ale udało nam się w pewnym momencie postawić kropkę, choć wspólnie uznaliśmy, że warto w przyszłości wrócić do tej rozmowy i omówić tematy, które nie zmieściły się w tej dyskusji. Posłuchajcie, jak brzmi pierwszy odcinek Premedytacji w nowej formule „wywiadowej”.

  1. 28 lutego 2021 - Odpowiedz

    […] nami pierwszy w historii Premedytacji wywiad – czyli odcinek z Karolem Stryją o rewolucji Voice i asystentach głosowych. Niebawem przedstawimy wam kolejnego gościa, lista […]

  2. 7 marca 2021 - Odpowiedz

    […] Kolejny #short, ale zbieramy siły na kolejną długą i „kaloryczną” rozmowę z osobami, które współtworzą cyfrową transformację rynku mediów w Polsce. Bądźcie czujni, niebawem was zaskoczymy! W międzyczasie, jeśli jeszcze nie słuchaliście, znajdźcie chwilę na naszą rozmowę z Karolem Stryją, ekspertem rynku voice. […]